Złap oddech w samym sercu Gór Stołowych

Odpocznijcie w rytmie slow

u podnóża Szczelińca Wielkiego, wśród zieleni, labiryntów skalnych i gór świadków

Aby do nas dojechać, trzeba najpierw przemierzyć fragment Drogi Stu Zakrętów a następnie wijącą się przez las szosę, której koniec wieńczy leśny trakt. Mówią, że dalej nie ma już nic, ale tak naprawdę- dalej rozciąga się gęstwina zieleni, będąca naturalną granicą z Republiką Czeską.

Pasterka to jedyna miejscowość położona na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Mieszka tu dwunastu mieszkańców a ze wszystkich stron otacza nas las. Wyjątkowy las, bo upstrzony ostańcami i magicznym krajobrazem, w którym miejsce do życia znalazły sobie dzikie zwierzęta: sarny, lisy, wilki, dziki i jelenie. Nie ma tu sklepu, bankomatu, straganów ani nawet zasięgu telefonii komórkowej, jest za to miejsce, czas i sposobność na relaks, w bliskiej odległości od najważniejszych szlaków Gór Stołowych. 

Nie jest ta nasza Szczelinka wzorem 4* hotelu. Okna są małe, bo takie były realia 100 lat temu, ale pozwala to wyspać się dobrze i długo. Każdy pokój jest nieco inny, bo inaczej nie udało się wykroić funkcjonalnych łazienek. Czasem skrzypnie podłoga, bo wsparta jest przez drewniane belki heblowane jeszcze ręcznie. Ale w ekskluzywnym hotelu spać może każdy, a być częścią historii – tylko nieliczni.

Ogród

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.